!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

Prosklená budova - Darkelf corporation

19. prosince 2010 v 0:26 | Daniel Schubert |  Domy, hrady a jiné stavby
Darkelf Corporation vystavovaná v Království železnic (říjen 2011 - leden 2012) - více ZDE !!

Prosklenou budovu jsem se chystal již dlouhou dobu postavit, avšak musel jsem čekat, než mi dorazí průhledná okna z akce lugbulk2. Naskytla se však výborná příležitost tuto stavbu spojit také se soutěží na online internetové hře, která byla vyhlášena 3.12. 2010, pár dnů poté, kdy mi zásilka se skly přišla domů.

Článek v Darkelfovi:

3.12.2010 00:38

Vánoční soutěž je tu


Po úspěchu loňské vánoční soutěže (básničky) a letošních množících se dotazech na to, zda zas nějaká bude, jsem se rozhodl opět v době svátků vyhlásit soutěž o DE-kredity.
Po loňsku už nebudu slibovat konkrétní částky, pokud si vzpomínáte, nakonec jsem odměnil spoustu lidí menším příspěvkem a ty nejlepší dokonce větším, než jsem původně deklaroval. Berte to prostě tak, že Vaše soutěžní příspěvky ohodnotím v DE-kreditech a kdo mě zná, ví, že na svátky nejsem lakomý ;).

Ale k věci, letos na Vás čeká Fotosoutěž.
Váš úkol je prostý. Vyfotit cokoli, co nějak souvisí s prostředím DE. Je jedno, jestli vyfotíte kamaráda převlečeného za trpaslíka, DarkElfa vymodelovaného ze sněhu, nebo stavbu připomínající Citadelu Eliador, fantazii se meze nekladou.
Čím více si dáte záležet a čím originálnější a zajímavější Vaše fotka bude, tím lépe budete hodnoceni :).

Nejlepší příspěvky vyberu sám a o absolutním vítězi bychom mohli hlasovat přímo na DE, to ještě proberu s LP.

Dále bych rád upozornil, že chceme fotky, ne koláže z photoshopu. Rovněž se nejedná o malířskou soutěž, takže pokud už budete chtít použít nějakou vlastní kresbu, zakomponujte ji nějak zajímavě do fotografie, pouze kresby nejspíše budou odmítnuty.
Obrázky zasílejte v libovolném formátu na ja@morx.biz, nezapomeňte připojit svůj nick na DE a o mailu mě informujte soukromou zprávou na DE, ať Vám mohu potvrdit jeho přijetí.
Do mailu byste měli uvést pojmenování obrázku a můžete jej obohatit i o krátký popis.

Soutěžní příspěvky se přijímají od teď do 23.12. Mezi svátky a Silvestrem by pak měla být možnost hlasovat.

Dodatek:Pokud Váš výtvor chcete zachytit z více úhlů pohledu, atd. aby vynikli nějaké detaily, můžete, bude to považováno dohromady za 1 soutěžní příspěvek.
Morx

FOTO: Článek na www.darkelf.cz

Popis:
Dům byl postaven z mé vlastní fantazie. Neměl jsem žádnou konkrétní předlohu, ze které bych čerpal. Maximálně bych jako inspiraci mohl uvést mrakodrapy z legolandu, ve kterých tmavá skla jako v tomto dílku byla použita také. Budovu jsem pojmenoval "Darkelf corporation". Nic lepšího mě nenapadlo. Budova je vybavená nábytkem. Dával jsem skutečně velký důraz na detail. Podlahy jsou dokonce vydlážděné hladkými kostkami. Jde o jedno z mála skutečně velkých děl, které jsem kdy postavil. Pracoval jsem na něm hodiny a hodiny 3 dny v kuse a pak jsem ještě několik dní poté sem tam dodělal drobné úpravy podle toho, co mě zrovna napadlo.

V tomto díle jsem se i snažil vytvořit panáčky(skutečné hráče z Darkelfa) s jejich obličeji a oblečením tak, aby byli co nejpodobnější realitě. Je tu jen pár ztvárněných hráčů z Darkelfa, na které mně zrovna "kápla" myšlenka, takže snad se jiní hráči neurazí, že zrovna na ně nedošlo. Nejlépe se mi asi podařilo vytvořit ke skutečné podobě hráče "Therose" a hráčku jménem "Kočka v pračce". To pak ostatně můžete zhodnotit vy sami ve fotkách níže.

1.FOTO: Známá budova Darkelf corporation má dvě patra. Všechna okna jsou tvrzená, kyselině odolná a neprůstřelná. Vydrží více jak 500 ran sekyrou. Pozn.: Testováno 500 nezávislými sekerníky.
Sekerník:

2.FOTO: Nalevo u oken můžete vidět umývače oken. Kdo to je si můžete buď tipnout a nebo si to tu celé pročíst. Na konci je o umývači oken podrobnější info.

3.FOTO: Nápis natištěný na papíře jsem přilepil lepící páskou.

4.FOTO: Kamerový systém je pod kontrolou ochranky v přízemí.

5.FOTO: Přední vchod do přízemí Darkelf corporation.

6.FOTO: Zadní vchod pouze pro ochranku! Ani zde nechybí kamera.

7.FOTO: Veřejná schránka Darkelf corporation pro všechny vaše nápady, připomínky, stížnosti. Někdy dostane LP i obálku s náhradními lego kostkami.

8.FOTO: Darkelf je již tak slavný, že vzbudil i zájem Televize, která si nenechá nic ujít. Strážník vzadu již tak šťastný není.

9.FOTO: Přízemí s ochrankou.

10.FOTO: Celá budova je klimatizovaná.

11.FOTO: Každý návštěvník, ale i zaměstnanec Darkelf corporation musí se všemi věcmi projít kontrolou zkrz detekční rámy.

12.FOTO: Zde jsou aktuální informace a fotky o trestancích na útěku.

13.FOTO: Tady má ochranka přístup ke kamerovému systému. Nalevo pak můžete vidět odloženou neprůstřelnou vestu a dále nalevo pod schody je skříňka s neprůstřelným sklem, které se dá otevřít pouze kódem, který zná jen ochranka. Ve skříňce jsou střelné zbraně. Mozek Darkelfa musí být chráněn maximální možnou silou v případě nebezpečí.

14.FOTO: 1.patro.

15.FOTO: Centrála adminů. Nalevo můžete rozpoznat admina Sayku a napravo je Paprsek. Uprostřed je Theros, který se doslova topí(koupe?) v banánech. Samozřejmě mu nechybí jeho oblíbený půllitr. Pozn. všemi slovy banán je zde myšleno slovo ban = cejch, který může udělit admin hráči za porušováni pravidel např. na fóru. Hráč pak fóru nemá přístup po určenou dobu apod.

16.FOTO:

17.FOTO: Každý týden přichází nová zásilka banánů.

18.FOTO:
19.FOTO: V dne "svátku slizu" 17.12. 2010 Ivansliz v dobré náladě na meziligovém fóru na paprska prokecnul, že nevlastní žádný velký banánovník, ale pouze bednu s banány. Adminům tak hrozila veřejná defenestrace na fóru a proto neváhali a banánovník skutečně pořídili.

20.FOTO: Admini s jejich žluto-zeleným "kamarádem"(=banánovníkem).

21.FOTO: Dveře na záchod.

22.FOTO: Záchod a nalevo dole toaletní papír.

23.FOTO: Umyvadlo...hygiena především!

24.FOTO: Zde je hráč jménem "zeli", který žije jenom zelím a zelenou barvou.

25.FOTO: Zeliho pracovna.

26.FOTO: Zeli pěstuje zelí opravdu i v práci. Jeho tajný recept na nejchutnější zelí? Pravidelný doping vodkou.

27.FOTO: V objednané pizze nejsou zelené tečky olivi, ale kousky zelí.

28.FOTO: Cena pěstitel zelí roku 2010.

29.FOTO: Zde LP musel zřídit kočičí centrálu pro hráčky Darkelfa. Protože je žen v Darkelfovi málo, tak by mu jinak hrozila žaloba za diskriminaci žen. V tuto chvíli úřaduje u počítače jedna z veteránek klanu "kočičí", známá hráčka jménem "Kočka v pračce".

30.FOTO: Kočka v pračce.

31.FOTO: Pračka zezadu.

32.FOTO: Kočka v pračce úřaduje.

33.FOTO: Vstup do místnosti s mozkem Darkelfa.

34.FOTO: Vstup je zabezpečen kódem, který zná jen LP a pár vyvolených. I tyto dveře mají super-odolné sklo zmíněné na začátku u prvních fotek.
35.FOTO: Zde můžete doslova vidět mozek Darkelfa. Darkelf má i svůj obličej s dobrou mimikou. Někdy dělá na ostatní kolem sebe ksichty a jindy jim zase nadává. LP proto raději nosí do této místnosti sluchátka s příjemnou hudbou.

36.FOTO: Počítačové vybavení kolem mozku Darkelfa.

37.FOTO: Počítačové vybavení kolem mozku Darkelfa.

38.FOTO: 2.patro = soukromé oddělení Lorda Pletrona(=LP).

39.FOTO: Vstupní dveře do Pletronova patra. Tady má vstup jen Pletron a někdy s sebou bere Fausta, který se potřebuje dostat na střechu.
40.FOTO: Pokud jste si na fotkách všimli, tak hasící přístroje jsou v každém patře.

41.FOTO: LPho pracovna. LP si zde potrpí na trochu staromódnější typ nábytku.

42.FOTO: Poličky se stolkem. Zde má LP veškeré možné papíry, knihy, dopisy, ale i karty se kterými hraje sám hru "záchod" když se nudí.
43.FOTO: LPho počítač a nalevo od něj časopis s křížovkami a šiframi.

44.FOTO: LP zanícený pro práci na Darkelfovi ve své práci i spí. Vpodstatě je tu jako doma. Proto má zde i rozkládací gauč.

45.FOTO: Lednice.

46.FOTO: LPho oblíbené Moravské párky.

47.FOTO: Poslední částí Pletronova patra je Paintbolová střelnice. Terče si může LP posunovat podle potřeby dopředu i dozadu. Každý den tu LP cvičí, aby vždy za rok všechny v Paintbolovém utkání hráčů Darkelfa porazil.
Znáte to, jak se Pletrona ptá Morx: Ty Pletrone, jak to, že si dokázal dnes tak suverénně nad všemi vyhrát? Pletron: Ty já fakt nevím, držím to v ruce poprvé v životě.

48.FOTO:

49.FOTO:

50.FOTO: Zde jsou paintbolové pušky a napravo od nich barevná munice.
51.FOTO: Střecha.

52.FOTO: LP si vyrazil na čerstvý vzduch.

53.FOTO: Antény a uchycení plošiny pro umývače oken, Fausta.

54.FOTO: LP, zatvrzelý ekolog, nechal instalovat na střeše solární panely.

55.FOTO: Zde je Faust. Faust již párkrát dostal banán, jak všichni v Darkelfovi ví. Co však nevíte je to, že si na něj musel tvrdě vydělat a to mytím oken!

Když pročítal Atic tento článek, tak vzpomněl, že na paintbolu byl hodně dobrý Irsil. Proto jsem zde Irsilovi věnoval ještě pár fotek.

56.FOTO: Někdy však Faust tajně pustí Irsila do Darkelf corporation. "Hlavně nenápadně", pomyslí si Faust.

57.FOTO: Irsil nahlíží, jestli je LP doma nebo ne.

58.FOTO: A pak se pouští do "práce".

59.FOTO: LP většinou ztratí nervy a chopí se zbraně. Irsil si ale z toho nedělá těžkou hlavu.

60.FOTO: Irsil je totiž nezasažitelný. Teď zkouší stojku, jinda dělá salta a dábelsky se chechtá.
 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kočka v pračce Kočka v pračce | 19. prosince 2010 v 0:43 | Reagovat

super! mazec! nadhera! co k tomu dodavat vic :) *palec nahoru*

2 Atic Atic | 19. prosince 2010 v 1:26 | Reagovat

Naprosto geniální, zelí a kočka v pračce jsou nejlepší! :-)

3 Lukas Lukas | 19. prosince 2010 v 10:54 | Reagovat

NAPROSTO SKVĚLÉ!!! Jen tak dáááál!

4 Animark-film Animark-film | E-mail | Web | 19. prosince 2010 v 11:20 | Reagovat

bez komentáře... nemam slov... super!! :o)

5 Ashrem Ashrem | 20. ledna 2011 v 19:16 | Reagovat

To je bomba! Geniální

6 vakuu.m.2 vakuu.m.2 | 20. ledna 2011 v 19:21 | Reagovat

Nejlepší..

7 Orthuz Orthuz | 20. ledna 2011 v 19:47 | Reagovat

:DD Ty ses blazen!!! Huste ty!

8 Mouzyy Mouzyy | 20. ledna 2011 v 19:53 | Reagovat

Nemám čo dodať, proste sila!!!! :D

9 stromovec stromovec | 20. ledna 2011 v 20:06 | Reagovat

to je hustý. XD

10 Theros Theros | 20. ledna 2011 v 22:33 | Reagovat

Irsil, drsně :D a kočka v pračce ! :)

11 Sol Sol | 21. ledna 2011 v 13:26 | Reagovat

lego a DE korporace rulujou skvělá práce:D

12 Polyfungus Polyfungus | 21. ledna 2011 v 13:55 | Reagovat

Tak to je mazec... Irsa, Kočka v pračce, smíchy sem málem spadl ze židle...:D:D *Thumbs UP!!!*

13 maja maja | 22. ledna 2011 v 16:42 | Reagovat

užasné...tak to jsi mě fakt dostal :DDD

14 Thalantyr II. Thalantyr II. | 23. ledna 2011 v 1:04 | Reagovat

Naprosto vynikající!
Irsil a Kočka v pračce, fakt bomba!
Theros topící se v banánech má také styl :-D

15 Lord Black 12 Lord Black 12 | E-mail | Web | 23. ledna 2011 v 11:54 | Reagovat

Tak takato precizna praca i zasluzi pochvalu a uznanie len tak dalej :D
A inak na ten paintball by som siel niekedy s vami aj ja. :D
PS:dajte vediet :D

16 JOHAN HEGG JOHAN HEGG | E-mail | 24. ledna 2011 v 7:09 | Reagovat

Irsil nej.. :-D

17 Richard_IV Richard_IV | E-mail | 31. ledna 2011 v 19:24 | Reagovat

Tak tohle je fakt dobrý! :)
Opravdu jsi dobrý a "kočka v Pračce", "zelí" a "Irsil" no prostě bezva a zařízení LPho pracovny....nemam slov ;-)

18 Ivansliz Ivansliz | 18. února 2011 v 22:48 | Reagovat

Děkuji Vám všem za vaše komentáře a také za vaše hlasy v anketě ve Vánoční soutěži. Soutěž již skončila, já jednoznačně vyhrál a to právě i díky Vám! Příští rok určitě přijde další pecka a mnohem lepší.;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama