!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

Únor 2011

Druhé video od Lukáše Prokopa

21. února 2011 v 19:20 | Daniel Schubert |  Videa fanouška Lukáše Prokopa
Fanoušek Lukáš se po delším čase rozhodl vytvořit pro můj blog další video. Musím říct, že je úspěch mít někoho tak "oddaného".

ZDE si zhlédněte jeho další práci:Vánoční scéna

4. února 2011 v 23:45 | Daniel Schubert |  Legocity (větší sídliště, kolejiště apod.)
Původně se tento článek měl jmenovat "Vánoce přicházejí", ale vzhledem k tomu, že jej zveřejňuji až teď na začátku února, tak by měl nést maximálně název "Skorojarní scéna".

Scénku jsem vytvořil z exklusivních setů Winter Toy Shop (10199) a Winter Village Bakery (10216) a tak jako v minulé scéně vytvořené jen pro Winter Toy Shop v roce 2009, jsem i zde postavil zasněžený kopeček pro lyžaře. Tato scénka v podstatě tvořila v našem bytě jednu z vánočních ozdob. Vzhledem k tomu, že nebylo na nízkou obývákovou skříň co dát jako předvánoční ozdobu, ujalo se toho právě lego. Umíte si představit výraz mámy, když přišla z práce a viděla, co je v obývacím pokoji. Každopádně lego i máma přežily Vánoce bez úhony.

Tento výtvor zařazuji již zvlášť a to do rubriky "Legocity (větší sídliště, kolejiště apod.)", protože předpokládám, že s dalšími vánocemi se bude tato zimní vesnice rozšiřovat.

1.FOTO: Tady vidíte, jak scéna s těmito sety zdobila o Vánocích naší obývákovou skříň.
Vánoční scénka 1

2.FOTO:
Vánoční scénka 2

3.FOTO:
Vánoční scénka 3

4.FOTO:
Vánoční scénka 4

5.FOTO:
Vánoční scénka 5

6.FOTO: Vzadu na vše dohlíží velký legopanáček. Odkaz na velkého panáčka ZDE:
Velký minifig
Vánoční scénka 6

7.FOTO: Nový mnou vytvořený kopeček pro lyžaře.
Vánoční scénka 7

8.FOTO: Pohled na kopeček zvrchu.
Vánoční scénka 8

9.FOTO: Pod velkým gumovým sněhulákem je malý lego sněhulák, který byl obsažen v lego adventním kalendáři. Můžete vidět i stánek na prodej vánočních stromků.
Vánoční scénka 9

10.FOTO: Náš obývací pokoj také zdobily 2 lego adventní kalendáře. Místo čokolády je v číslech do 1 do 24 nějaký legopanáček či malá lego stavebnice.
Vánoční scénka 10
      

Darkelf Corporation - odkaz do rubriky Domy, hrady a jiné stavby

4. února 2011 v 19:04 | Daniel Schubert |  Stavby z Darkelfa
Toto není originální stavba, která by existovala v online strategické hře Darkelf, ale mnou vymyšlená stavba, jejíž popis a fotky jsou umístěny v článku v rubrice "Domy, hrady a jiné stavby" ZDE: Darkelf Corporation.

Jeden článek nelze dát do dvou rubrik najednou, proto jsem zvolil tuto formu odkazu v článku. Toto dílo se totiž svým zaměřením hodí jak do rubriky s domy, tak do rubriky se stavbami z Darkelfa. Pokud by pak zejména hráč Darkelfa zpětně tuto stavbu hledal, aby se na ní podíval, hledal by jí pravě zde a ne v jiné rubrice, tak jsem tento článek napsal jen pro pořádek, aby nebyli zmatení, že zde v DE stavbách DE Corporation chybí.

Nápis LEGO

4. února 2011 v 17:45 | Daniel Schubert |  Ostatní stavby
Tento nápis vznikl vpodstatě náhodou. Sice už pár nápisů, jako například "LEGO CITY" bylo postaveno, ale ne tak důkladně jako tento nápis. Přesto ani tento nápis není nikterak velká práce, ale byla by škoda ho nezveřejnit.

Jako třídě nám byl dán úkol vytvořit prezentaci v PowerPointu s fotkami každého žáka a proto každý z nás, stejně jako já, musel poslat tvůrci prezentace 3 své fotky. Fotografie měla být ze školy, z dětství, popřípadě s něčím, co daného člověka charakterizuje. Pro mě byla jasná volba vyfotit se s něčím z mé lego tvorby a právě pro tuto fotku jsem vytvořil tento nápis: "LEGO".

1.FOTO: Zde vidíte samotný nápis "LEGO". K uchycení jsem použil originálních provázkových lego kostek.
Nápis Lego 1

2.FOTO: Nápis využitý ve fotografii nad mým městem. Poprvé zde zveřejňuji i moji "maličkost". 
Nápis Lego 2

Winter Village Bakery (10216)

4. února 2011 v 16:46 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Když nepočítám vánoční adventní kalendáře, tak je toto druhý exklusivní vánoční set, který TLC vydala.

Winter Village Bakery (10216), česky Vánoční pekárna, se skládá z 687 kostek a má 7,5 minifigů a byla vydána v roce 2010. 7,5 je zvláštní číslo, ale je to proto, že 1 panáček je zapadnutý ve sněhu a tím pádem jsou zde jen k bílé kostce připevněné nohy. Proto 0,5 panáčka navíc k těm sedmi. Tento set je velmi podobný setu Winter Toy Shop (10199), který jsem zde na blogu také popsal a můžete jej shlédnout v odkazu ZDE:Winter Toy Shop. Jde v podstatě o postupné rozšiřování jakési zimní vánoční vesnice a podle mého názoru se na další vánoce již nový podobný kousek chystá. Tak jako Winter Toy Shop, tak i Winter Village Bakery obsahuje světelnou kostku. Set se skládá z několika částí a to z Pekárny, která je samozřejmě největší. Dále se skládá z kluziště, které je tvořeno dvěma vzácnými světle modrými průhlednými plotnami (rozměry 8x8 studů), ze stánku na prodej vánočních stromků a je zde také koňský povoz, který převáží právě vánoční stromky možná do obchodu nebo možná na objednávku domů.

Negativa: Samozřejmě nálepky! Ale novinkou jsou také hlavy, které mají obličej natisknutý zepředu i zezadu. Z jedné strany je veselý obličej a z druhé strany je smutný obličej. A to je další věc, kterou nemohu překousnout. Pokud bych panáčka nechal záměrne bez vlasů, tedy holohlavého, tak nechci aby zezadu byl vidět nějaký další obličej. Navíc některé čepice a účesy ani nedokážou celý obličej z druhé strany zakrýt, takže jde i tak vidět. No hrůza... Když už chtěli dát možnost stavitelům, aby panáčci v setech mohli mít různé nálady podle mimiky, tak měli nechat vytvořit větší množství hlav do každého setu a ne natisknout hned 2 obličeje na jednu hlavu!

Nyní trochu názornější a podrobnější popis na fotkách:

1.FOTO: Celý set 10216.
Winter Village Bakery 1

2.FOTO: Koňský povoz pro převoz vánočních stromků.
Winter Village Bakery 2

3.FOTO: Stánek pro prodej vánočních stromků. Na vrchní cedulce můžete vidět i ceny. Za malý stromek 100 dolarů a za velký 200 dolarů.
Winter Village Bakery 3

4.FOTO: Budova vánoční pekárny. Pekař na tácku nabízí cukroví před cukrárnou, paní v zimních šatech odchází již s dárkovým balením nějakých dobrot a malý kluk v kapuci s jablkem v ruce asi vymýšlí nějakou lumpárnu.
Winter Village Bakery 4

5.FOTO: Pohled na pekárnu zezadu(zenvnitř). Cukrárna je samozřejmě vybavená. Je zde pec. Nalevo od pece je pokladna a dole pod pokladnou před prosklenou vytrínou také nějaké dobroty(asi dortíky). Napravo dole jsou pak před oknem všelijaké cukrovinky na sklopeném stolku. Půda je skromná. Nahoře je pouze jakási bedna, ale napravo je to nejdůležitější - světelná kostka. Ta osvětlí stůl s cukrovinkami dole a světelný dojem skrz okno je velmi pěkný zejména ve tmě.
Winter Village Bakery 5
6.FOTO: Zde za oknem je stůl s cukrovím a Croissantem a na ně dopadá světlo z kostky.
Winter Village Bakery 6

7.FOTO: Světelná kostka se zapíná šedým spínačem z vrchu.
Winter Village Bakery 7

8.FOTO: Bližší pohled na pokladnu a pod ní jakési dortíky či zákusky. Napravo pec.
Winter Village Bakery 8

9.FOTO: Kluziště. Asi je to nějaký místní rybníček.
Winter Village Bakery 9

10.FOTO: Zde můžete vidět "půlpanáčka" = nohy na bíle kostkce. Panáček je zapadlý takto jako ve sněhu. Pro jeho kamaráda s foťákem je to náramná legrace.
Winter Village Bakery 10

11.FOTO: Krabice zepředu.
Winter Village Bakery 11

12.FOTO: Krabice zezadu.
Winter Village Bakery 12

Emerald Night (10194)

4. února 2011 v 15:36 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Emerald Night byl vydán v roce 2009. Skládá se z 1085 dílů a má 3 legopanáčky(minifigy). Musím říct, že tento set mě hodně nadchnul a určitě nejen mě. Když se člověk na tento vlak podívá, tak od skutečně exitující verze vlaku je skoro k nerozeznání. Určitou výhodou jsou i nová spřáhla s magnetem zapuštěným v plastu a jedním studem nahoře a jedním dole. Tím lze pevněji spojit pomocí 2studů dlouhé kostky 2 spřáhla pevněji. Výhoda je to u delších souprav.

Bohužel ani kritika nenechá na sebe dlouho čekat. Nálepky již zmiňovat ani nebudu: "Ano, odpadnou po pár měsících". Ovšem to, co přišlo ve stejný rok s tímto vlakem byly tzv. flexibilní koleje. Tyto koleje se skutečnými kolejemi nemají opravdu nic společného. Vypadají jako ta spojovací auto dráha, kterou jsem dostal jako malý kluk někdy na začátku 90.let. No prostě hrůza, kterou jsem si u legovlaků nikdy nedokázal ani v nejhorších nočních můrách představit!

Tento set už je speciálně dělán i na nové "power functions", na které také nemám slušné slovo. Set se prodával bez kolejí(flexibilních) a bez elektrických doplňků(power functions). Ty je třeba zvlášť dokoupit a to jsem pro své duševní zdraví neučinil. Navíc cena těchto "doplňků" vás vyjde na skoro stejné peníze jako Emerald Night.

Trochu přesnější a řekněme odbornější pojednání o tomto setu najdete zde: Emerald Night

1.FOTO: Nalevo můžete vidět staré spřáhlo a napravo nové se jedním studem nahoře a jedním dole. Zatímco u starého spřáhla je magnet vidět, tak u nového je již zcela zapuštěn v plastu.
Spřáhlo nové vs. staré 1
2.FOTO: Stará(vlevo) a nová(vpravo) spojená spřáhla.
Spřáhlo nové vs. staré 2

3.FOTO: Zde jsem spojil nová spřáhla kostkou. Schválně červenou, aby to bylo viditelnější. Toto je jejich skutečná výhoda, obzvlášť pro težší soupravy. Jen aby to ale nedopadlo tak, že nakonec TLC (the lego company) nevynechá magnety úplně a spřáhla pak budeme skutečně muset takto spojovat vždy.
Spřáhlo nové vs. staré 3

4.FOTO: Pryč od spřáhel! Zde už můžete vidět celý set Emerald Night.
Emerald Night 1
5.FOTO: Parní lokomotiva.
Emerald Night 2

6.FOTO: Lokomotiva zvrchu.
Emerald Night 3

7.FOTO: Lokomotiva z boku. Můžete vidět funkční ojnice.
Emerald Night 4

8.FOTO: Lokomotiva zezadu. První minifig - strojvůdce.
Emerald Night 5
9.FOTO: V lokomotivě je i pec s lopatou.
Emerald Night 6

10.FOTO: Lokomotivní tendr se zásobami uhlí a vody.
Emerald Night 7

11.FOTO: Lokomotivní tendr.
Emerald Night 8

12.FOTO: Lokomotivní tendr zvrchu.
Emerald Night 9

13.FOTO: Vagón s cestujícími.
Emerald Night 10

14.FOTO: Vagón s cestujícími.
Emerald Night 11

15.FOTO: Střecha se dá samozřejmě oddělat.
Emerald Night 12

16.FOTO: 2.minifig - Průvodčí.
Emerald Night 13

17.FOTO: Vnitřek vagonu je vybaven nábytkem.
Emerald Night 14

18.FOTO: 3.minifig - cestující.
Emerald Night 15

19.FOTO: Kufry se ukládají za sedadla. Můžete vidět i skříňku s šuplíky.
Emerald Night 16

20.FOTO: Emerald Night u mě doma jezdí pouze po starých poctivých 9V kolejích.
Emerald Night 17

21.FOTO: Krabice zepředu.
Emerald Night 18

22.FOTO: Krabice zezadu.
Emerald Night 19