!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

Winter Village Bakery (10216)

4. února 2011 v 16:46 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Když nepočítám vánoční adventní kalendáře, tak je toto druhý exklusivní vánoční set, který TLC vydala.

Winter Village Bakery (10216), česky Vánoční pekárna, se skládá z 687 kostek a má 7,5 minifigů a byla vydána v roce 2010. 7,5 je zvláštní číslo, ale je to proto, že 1 panáček je zapadnutý ve sněhu a tím pádem jsou zde jen k bílé kostce připevněné nohy. Proto 0,5 panáčka navíc k těm sedmi. Tento set je velmi podobný setu Winter Toy Shop (10199), který jsem zde na blogu také popsal a můžete jej shlédnout v odkazu ZDE:Winter Toy Shop. Jde v podstatě o postupné rozšiřování jakési zimní vánoční vesnice a podle mého názoru se na další vánoce již nový podobný kousek chystá. Tak jako Winter Toy Shop, tak i Winter Village Bakery obsahuje světelnou kostku. Set se skládá z několika částí a to z Pekárny, která je samozřejmě největší. Dále se skládá z kluziště, které je tvořeno dvěma vzácnými světle modrými průhlednými plotnami (rozměry 8x8 studů), ze stánku na prodej vánočních stromků a je zde také koňský povoz, který převáží právě vánoční stromky možná do obchodu nebo možná na objednávku domů.

Negativa: Samozřejmě nálepky! Ale novinkou jsou také hlavy, které mají obličej natisknutý zepředu i zezadu. Z jedné strany je veselý obličej a z druhé strany je smutný obličej. A to je další věc, kterou nemohu překousnout. Pokud bych panáčka nechal záměrne bez vlasů, tedy holohlavého, tak nechci aby zezadu byl vidět nějaký další obličej. Navíc některé čepice a účesy ani nedokážou celý obličej z druhé strany zakrýt, takže jde i tak vidět. No hrůza... Když už chtěli dát možnost stavitelům, aby panáčci v setech mohli mít různé nálady podle mimiky, tak měli nechat vytvořit větší množství hlav do každého setu a ne natisknout hned 2 obličeje na jednu hlavu!

Nyní trochu názornější a podrobnější popis na fotkách:

1.FOTO: Celý set 10216.
Winter Village Bakery 1

2.FOTO: Koňský povoz pro převoz vánočních stromků.
Winter Village Bakery 2

3.FOTO: Stánek pro prodej vánočních stromků. Na vrchní cedulce můžete vidět i ceny. Za malý stromek 100 dolarů a za velký 200 dolarů.
Winter Village Bakery 3

4.FOTO: Budova vánoční pekárny. Pekař na tácku nabízí cukroví před cukrárnou, paní v zimních šatech odchází již s dárkovým balením nějakých dobrot a malý kluk v kapuci s jablkem v ruce asi vymýšlí nějakou lumpárnu.
Winter Village Bakery 4

5.FOTO: Pohled na pekárnu zezadu(zenvnitř). Cukrárna je samozřejmě vybavená. Je zde pec. Nalevo od pece je pokladna a dole pod pokladnou před prosklenou vytrínou také nějaké dobroty(asi dortíky). Napravo dole jsou pak před oknem všelijaké cukrovinky na sklopeném stolku. Půda je skromná. Nahoře je pouze jakási bedna, ale napravo je to nejdůležitější - světelná kostka. Ta osvětlí stůl s cukrovinkami dole a světelný dojem skrz okno je velmi pěkný zejména ve tmě.
Winter Village Bakery 5
6.FOTO: Zde za oknem je stůl s cukrovím a Croissantem a na ně dopadá světlo z kostky.
Winter Village Bakery 6

7.FOTO: Světelná kostka se zapíná šedým spínačem z vrchu.
Winter Village Bakery 7

8.FOTO: Bližší pohled na pokladnu a pod ní jakési dortíky či zákusky. Napravo pec.
Winter Village Bakery 8

9.FOTO: Kluziště. Asi je to nějaký místní rybníček.
Winter Village Bakery 9

10.FOTO: Zde můžete vidět "půlpanáčka" = nohy na bíle kostkce. Panáček je zapadlý takto jako ve sněhu. Pro jeho kamaráda s foťákem je to náramná legrace.
Winter Village Bakery 10

11.FOTO: Krabice zepředu.
Winter Village Bakery 11

12.FOTO: Krabice zezadu.
Winter Village Bakery 12
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama