!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

Fallingwater (21005)

10. června 2011 v 18:59 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Další raritní kousek ze série "Architecture". O jejich vzácnosti mluví i zvláštní pořadové číslo stavebnice 210xx (např. 21005). Většina exklusivních modelů, které jsou na internetu relativně lehce k sehnání má číslo kolem 101xx (např. 10193 apod.). Tyto stavebnice byly dříve k sehnání hlavně v USA, zatímco sehnat je v evropských obchodech byl trochu problém, hlavně v ČR. Nyní ty exklusivní sety jdou sehnat i na některých českých e-shopech a několik jich je na prodej i v Muzeu lega v Praze.

Set obsahuje 811 kostek a byl vydán v roce 2009. Jako u předchozích setů z Architecture se jedná opět o zmenšeninu skutečné existující budovy. Tento set obsahuje mnohem proracovanější plánek budovy, než jak tomu bylo například u Seattle Space Needle (21003) nebo Empire State Building (21002), se kterými mám už zkušenost. Plánek je vytvořený jako bloček(viz fotky níže) a popis historie a skutečné plány a fotky reálné budovy jsou podrobnější a ve větším množství, než tomu bylo právě u 21003 nebo 21002. Architektem skutečné budovy je Frank Lloyd Wright(1867-1959), ale stavitelem lego modelu je mladý Adam Reed Tucker. Set neobsahuje žádné nálepky.

Upozornění: Tento model je opravdu vitrínovka, stejně jako jiné architecture buildings, takže uspokojí hlavně AFOLY(=dospělé sběratele a stavitele), ale pro děti je hratelnost minimální.

Další popis ještě ve fotkách.

1.FOTO: Krabice legomodelu zepředu.

2.FOTO: Krabice legomodelu zezadu.

3.FOTO: Přiblížil jsem ze zadní strany krabice tento nákres. Ukazuje rozmístění jednotlivých místností v reálné budově.

4.FOTO: Jak bylo zmíněno výše, plánek je vytvořený jako bloček.

5.FOTO: Na prvních stránkách plánku jsou fotky reálné budovy.

6.FOTO: Něco z historie skutečné stavby.

7.FOTO: Rozestavěná budova.

8.FOTO: Skutečný interiér budovy.

9.FOTO: Fotka architekta již zesnulého Franka Lloyda Wrighta (1867-1959).

10.FOTO: Zřejmě architektův nákres budovy.

11.FOTO: Nyní následují fotky stavby z lega.

12.FOTO:

13.FOTO: Nenechte se zmýlit. Nevidítě žádnou béžovou nebo průhlednou nálepku na kostce, ale vidíte poctivě natištěný nápis "Fallingwater".

14.FOTO: Voda vodopádů v tomto modelu je tvořena hladkými čirými průhlednými plackami velikost 1x2(Tile 1 x 2 with Groove - Clear). Jedná se o opravdu raritní kostku, která se u mě poprvé, v mé 18leté historii sbírání lega, vyskytla právě v tomto modelu. Kdo však využil možností třetího lugbulku mezi AFOLY, tak si jich mohl objednat např. dalších 400 nebo i víc jako já.
Dodatek: Lugbulk je akce, kterou využívají stálí sběratelé lega, k hromadnému objednání velkého množství kostek určitého druhu. Mezi stavitely se demokratickým způsobem vytvoří seznam asi 100 žádaných kostek(ten se pak ještě zúží) a kostky se pak vytvoří o určitém počtu právě na objednávku stavitelů. Objednávka musí mít určitou hodnotu (minimálně asi 20 000Kč), proto se do akce zapojí více sběratelů najednou. Jen málokdo si může dovolit tuto akci sám na sebe, aby nárazově utratil víc 20 000Kč.

15.FOTO:

16.FOTO: Pohled na vodopády vytvořené z Tiles 1 x 2 with Groove - Clear.

17.FOTO: Fallingwater je rozložitelný na několik základních částí.

18.FOTO: Hlavní část budovy, která se zasune na skálu(základní desku), se skládá dále z pěti na sebe skládaných částí.

19.FOTO: Oddělené části budovy. Čtyři části, z pravé strany fotky, se na sebe naskládají jako patra. Velká část vlevo je kostra budovy, která se pak zasunuje na hlavní podkladovou desku(=skálu).

20.FOTO: Největší část budovy(="kostra").

21.FOTO:

22.FOTO:

23.FOTO:

24.FOTO:

25.FOTO: Čtyři části hlavni budovy se na sebe naskládají jako patra a poté se zasunou do páté částí (kostry budovy). Pro lepší názornost jsem zasouvání ve fotce vyznačil šipkami.


26.FOTO: Záběr na zeleň. Je tvořena tmavězelenými kostkami, které nejsou lehce k sehnání.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 The Kamchatka Channel The Kamchatka Channel | Web | 15. června 2011 v 18:12 | Reagovat

Průhledné kostky jsou fakt masakr! Stejně ale ten model vypadá divně... :( By mě zajímalo, kde vůbec postavili... +5!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama