!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

Září 2011

Podhorská Osada

27. září 2011 v 23:34 | Daniel Schubert |  Domy, hrady a jiné stavby
Vznik díla:
Dílo začalo vznikat postupně od 31.srpna, kdy jsem objevil téma na soutěž v Legu jménem CBC, tedy "Castle Builder Contest".
Odkaz na info o CBC zde: TOP Castle Builder Contest II
Jeho vznik byl umožněn jen díky lugbulku3. Zejména DKred plates 1x2(=tmavě červené cihličky u kostela) jsem měl v minimálním množství, ale díky Lugbulku mohl vzniknout celý kostel. Stejně tak Lugbulk pomohl i střeše u domu nebo třeba řece díky Trans Clear plates. Při lugbulku má AFOL možnost objednat tisíce kostek z Dánska za minimální cenu.Mrkající

Popis:

Celá osada leží u frekventované cesty a protéká jí malý potok sestaven stupňovitě z Trans clear plates. Potok teče z hor a na něj je napojeno výše v horách několik rybníků. Právě se dělá výlov, jak uvidíte na fotkách. Muži chytají ryby do sítě a ženy obvykle očesávají šupiny.

Několik domů z Osady je rozestavěno, stejně jako dům v mém výřezu. Stavitel právě křičí ze střechy na spolubydlící u lovu ryb: "Chytejte ty ryby pořádně!!" Za domem je ještě malá ohrada s prasaty. V době výlovu rybníků se zvedne podzemní voda. Proto ve sklepě pod domem můžeme vidět ženu po pas ve vodě.

Nyní přejděme ke kostelu. Do kostela právě přichází válečník-seveřan, aby konvertoval ke křesťanství. Kostel je celý vystavěn asi z 1200 DKred plates 1x2 a asi 1000 red plates 1x2. Okna mají barevné vitráže. Kostel, stejně jako dům, se dají prosvětlit zespodu a tím, zejména u kostela, vitráže vyniknou. Pod kostelem je staré, troskami zapadlé sklepení, ve kterém můžete vidět kostru dávno mrtvého válečníka.
Pozn. Věž u kostela se mi příliš nepovedla a z časových důvodů jsem ani neměl čas ji spravit.

Aby u kostela nikdo nespadl z malé skalky, obyvatelé vybudovali malý dřevěný plotek. Pod skalkou je rybníček s kačery a žábou "kamarádkou". Nad skalkou se pak nachází pastviny, po kterých se pasou stáda krav. Do výřezu se vlezly pouze 2 krávy ze stáda.

Závěrem: Ještě bych tu měl poděkovat mimo jiné i Adamkovi za konzultaci. Např. jeho poznámka: "A nechybí ti u domu komín?" A také Jindroushovi za kostky z LB3.

PS: Jestli i tohle povezu do Královstvá Železnic v Praze, tak takto plné auto lega, jak ho budu mít, jsem ještě za svou historii neměl.

Dílo prezentované na kostkách: CBC (Vlastní) Podhorská Osada

Jednotlivé fotky:

1.FOTO: Podhorská Osada zepředu.

2.FOTO: Podhorská Osada zezadu.

3.FOTO: Chata - 1.část.

4.FOTO: Chata - 2.část, i fotka v noci.

5.FOTO: Most přes potok + Lov u potoka. Ryby padají z dřevěné "lávky".

6.FOTO: Kostel za dne.

7.FOTO: Kostel v noci - prosvětlení vitráží.

8.FOTO: Okrajová část - jezírko pod "skalkou".