!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

Výstava vlastních modelů v Království železnic

17. října 2011 v 20:29 | Daniel Schubert |  Úspěchy v legu

Ano, je to tak přátelé a všichni návštěvnící blogu! Od soboty 8.10. 2011 do ledna(?) 2012 jsou vystaveny některé mé modely v Království Železnic v Praze. Zde můžete navštívit webové stránky Království železnic(=KŽ): www.kralovstvi-zeleznic.cz
Tímto Vás také vybízím k tomu, abyste si našli jeden volný den v jednom víkendu a navštívili KŽ. Nejsou tam jen mé lego modely, ale také modely nejméně desítky dalších vystavovatelů a k tomu(zejména v prvním patře podzemí) jsou nádherné krajiny s jezdícími vláčky v měřítku "H0", které tam vystavuje samotné KŽ.

Odkazy na blogu k mým modelům vystavovaným v KŽ:
1) Diorama s histrickou tramvají s vlečným vozem:
Vlečný vůz k historické tramvaji - II.verze - Nová verze aktuálně v KŽ !!!

2) Podhorská Osada:

3) Prosklená budova Darkelf Corporation na téma hry www.darkelf.cz :

Jak to začalo?
Už 25.05.2010 se začalo v komunitě lego stavitelů na www.kostky.org mluvit o plánech lego kolejiště, které by mělo zájem Království železnic nechat u sebe vystavit. K samotné realizaci celkového projektu však došlo až na jaře roku 2011, kdy bylo již pevně domluvené vystavování v KŽ se všemi podmínkami. Vystavování lega v Království železnic bylo prozatím rozloženo do dvou "pololetí". První trvalo od 20.4.2011-30.9.2011 a druhé od začátku října do začátku ledna. V druhém pololetí se již výstavy účastním i já, první pololetí se bohužel mé modely nemohly účastnit výstavy z časových důvodů(maturita, přijímací zkoužky na VŠ, ...).Křičící

Krátký popis cesty do Prahy:
Protože jsem z Olomouce a nejsem rodilý Pražan, tak je samozřejmě velmi časově náročné něco takového realizovat, ale ne že by to pro Pražany nebylo též náročné.Smějící se Abyste měli představu, jak náročné bylo připravit celý převoz zmíněných lego modelů, tak vám prozradím, že s balením lego modelů jsem začal někdy v 16 hodin odpoledne v pátek a skončil jsem v 3 ráno v sobotu. V noci jsem musel ještě například nastříkat polystyrenové podloží pro modely hnědou barvou. V 6 hodin ráno jsem už musel vstávat na cestu do Prahy a všechny krabice snést z 3.patra do auta. To, že se nám vše podařilo nacpat do malého auta hyundaie i30, byl zázrak. Cestou do Prahy bylo naše auto tak nacpané, že nebylo vidět ani zadním oknem v autě.Smějící se Vézt modely v krabicích,nejlépe ještě vycpané novinami nebo plastovými kapsami se vzduchem, je nezbytná nutnost, aby se maximálně možně zabránilo případným ztrátám lego kostek nebo "nedej bože" nevratnému poškození modelů!!

Výstava a já:
Vystavovaním lega v KŽ se pro mě vytvořil jakýsi mezník v této mé modelářské kariéře. Už to není jen jakési tlachání o legu a fotkách na netu zde na blogu nebo na kostkách(a také kdekoliv jinde), ale již mám opravdu větší hmatatelný úspěch a lidé mohou vidět mé modely naživo. Věřte, že naživo to vypadá líp! Mrkající

Odměny od KŽ:
K vystavování se již pojí i nájemní smlouva, kterou musíte s KŽ ujednat a podepsat. Dále dostanete za odměnu honoráře(podle velikosti modelu, a já měl velké modely) + další peníze za náklady na cestu za to, že v KŽ vystavujete. Dále mi bylo řečeno, že dostanu i permanentku na asi 12 vstupů do KŽ. Tímto se i zlepšily podmínky v rodině, kdy je o to lehčí přesvědčit sponzory, že "tu a tu" kostku prostě musím dostat(k Vánocům, narozeninám, svátkům, ...) a že lego není jen krátkodobý výstřelek z dětství.Mrkající

Fotky ze stavby modelů v KŽ:
1.FOTO: Průběh stavby.

2.FOTO: Průběh stavby.

3.FOTO: Průběh stavby.

4.FOTO: Průběh stavby: Když už bylo diorama skoro hotové, přišlo na řadu to nejtěžší a "nejpiplavější": "Natáhnout troleje(nitě)!"

5.FOTO: Průběh stavby.

6.FOTO: Průběh stavby: Během stavby leželo všechno všude. Smějící se

7.FOTO: Darkelf Corporation již v plné kráse.

8.FOTO: Darkelf Corporation.

9.FOTO: Postavy z příběhu z Darkelf Corporation.

10.FOTO: Podhorská osada.

11.FOTO: Diorama s tramvají a vlečným vozem.

12.FOTO: Diorama s tramvají a vlečným vozem.

13.FOTO: Diorama s tramvají a vlečným vozem.

14.FOTO: Sponzor (=máma) uklízí zbytky po mém obědu. Celých 4,5 hodiny mi trvala stavba těchto modelů v KŽ a jen dvakrát jsem měl během této doby pauzu (na oběd a na WC).

15.FOTO: Nalevo pražská teta(malý sponzor), napravo velký sponzor.

16.FOTO: Závěrečné focení (machrování Smějící se ).

17.FOTO: Závěrečné focení.

18.FOTO: Nadšený sponzor. Smějící se

Nyní jako upoutávka pro navštívení KŽ přikládám několik cizích lego modelů(skvostů), které můžete vidět také v Království železnic:
(nick z kostek.org - název stavby)

Daniel alias Legacek - Orlík nad Humpolcem:

edward193 - Národní muzeum:

Hana129 - ZOO:

Hana129 - ZOO:

johnik007 - Lego v zimě:

johnik007 - Lego v zimě:

Ritterburg Skyline EVO - Colonel32:

Administrativní dodatek:
Texty k modelům, které jsou v Království železnic:
==============================================================================================================
Diorama s tramvají
Jméno stavitele: Daniel Schubert
Nick na www.kostky.org: Ivansliz

Vznik díla:
Od malička jsem měl vždy sen a tím bylo velké legoměsto s krásnými domy, jak tomu je například v Legolandu. Tento sen zesílil poté, co mě rodiče jako malé škvrně vzali do Legolandu v Dánsku. Pravdou je, že na to vzpomínám jako na skoro největší žážitek z dětství.
Tento sen se začal plnit, když přišly první stavebnice modular buildings, které jsou použity i v tomto dioramatu. Ovšem ve chvíli, kdy se mi tyto sety nahromadily doma, tak mi hned vznikl další problém a to z čeho vytvořit silnice, aby vzniklo malé město, tedy diorama s tramvají. Kostičky byly jasná volba.
Diorama se upravovalo průběžně po konzultaci na kostkách.org. Pokud bych měl odhadnout čas strávený u stavby a přestavování tohoto díla a jeho komponentů, tak by to trvalo nejméně aspoň 4 týdny.

Popis:
Diorama se skládá z 5 originálních setů, tzv. Modular Buildings. Všechny budovy jsou vybavené nábytkem. Přilehlý park, silnice s kolejemi, historická tramvaj s vlečným vozem a 2 menší budovy napravo jsou vlastní tvorby. Silnice jsou vytvořeny pouze z tmavě šedých kachliček(= Dark bluish gray tiles). Je jich použito kolem 2000. Trolejové vedení pro tramvaj je vytvořeno z nití. V dioramatu můžete najít také mnoho různých detailů a scének, jako například ženu vyděšenou z krysy vylézající z kanálu nebo zloděje, který chce ukradnout pánovi kufr apod.

Zajímavosti:
Po natáhnutí trolejového vedení již nebylo tak možné manipulovat se scénami v dioramatu, proto jsem požíval k dodání chybějících panáčků 30 cm dlouhou pinzetu. Při stavění silnice jsem někdy udělal chybu a bylo třeba i několik desítek kachliček znovu oddělat a přestavět. K tomu jsem naopak musel použít špachtličku z manikúry.

Více:
Na mém blogu www.legomodely.blog.cz najdete jak několik článků s fotkami toho dioramatu, tak i články s několika verzemi historické tramvaje a vlečného vozu.Tyto články na blogu určitě stojí též za shlédnutí.

===========================================================================================================
Podhorská Osada
Jméno stavitele: Daniel Schubert
Nick na www.kostky.org: Ivansliz

Vznik díla:
Dílo začalo vznikat postupně od 31.srpna, kdy jsem objevil téma na soutěž v Legu jménem CBC, tedy "Castle Builder Contest", na www.kostky.org. Vznik díla byl umožněn jen díky lugbulku3, v překladu "Nakupovací akce levných kostek pro stavitele přímo z továrny". Zejména DKred plates 1x2(=tmavě červené cihličky u kostela) jsem měl v minimálním množství, ale díky Lugbulku mohl vzniknout celý kostel. Stejně tak Lugbulk pomohl i střeše u domu nebo třeba řece díky Trans Clear plates.

Popis("příběh"):
Celá osada leží u frekventované cesty a protéká jí malý potok, který je sestaven stupňovitě z Trans clear plates. Potok teče z hor a na něj je napojeno výše v horách několik rybníků. Jak můžete vidět, právě se dělá výlov. Muži chytají ryby do sítě a ženy obvykle očesávají šupiny.
Několik domů z Osady je rozestavěno, stejně jako dům zde. Stavitel právě křičí ze střechy na spolubydlící u lovu ryb: "Chytejte ty ryby pořádně!!" Za domem je ještě malá ohrada s prasaty. V době výlovu rybníků se zvedne podzemní voda. Proto ve sklepě pod domem můžeme vidět ženu po pas ve vodě.
Nyní přejděme ke kostelu. Do kostela právě přichází válečník-seveřan, aby konvertoval ke křesťanství. Kostel je celý vystavěn asi z 1200 DKred plates 1x2 a asi 1000 red plates 1x2. Okna mají barevné vitráže. Kostel, stejně jako dům, se dají prosvětlit zespodu a tím, zejména u kostela, vitráže vyniknou. Pod kostelem je staré, troskami zapadlé sklepení, ve kterém můžete vidět kostru dávno mrtvého válečníka.
Aby u kostela nikdo nespadl z malé skalky, obyvatelé vybudovali malý dřevěný plotek. Pod skalkou je rybníček s kačery a žábou "kamarádkou". Nad skalkou se pak nachází pastviny, po kterých se pasou stáda krav. Do výřezu se vlezly pouze 2 krávy ze stáda.

Více:
Podhorská Osada je také prezentovaná na mém blogu: www.legomodely.blog.cz
Dále také na www.kostky.org pod názvem: CBC (Vlastní) Podhorská Osada

Úspěch v soutěži CBC:
Z 16 prezentovaných děl se Podhorská osada umístila na 7.místě. Finanční odměny na náhradní díly byly pro vítěze pouze do 6.místa, takže ohodnocení "naturáliemi" mi bohužel uniklo těsně.
Avšak Podhorská osada si vysloužila na www.kostky.org označení TOP(= "To je Opravu Pěkné") a dále jsem jako jeden ze 3 vybraných stavitelů byl odměněn neznámým sponzorem.

==========================================================================================================
Prosklená budova - Darkelf Corporation
Jméno stavitele: Daniel Schubert
Nick na www.kostky.org: Ivansliz

Vznik díla:
Prosklenou budovu jsem se chystal postavit již dlouhou dobu, avšak čekat jsem musel do té doby, než dorazila dlouho očekávaná zásilka tmavých oken. Naskytla se však výborná příležitost tuto stavbu spojit také s Vánoční soutěží na online internetové hře www.darkelf.cz, která byla vyhlášena 3. 12. 2010, pár dnů poté, kdy mi zásilka s okny přišla domů. Soutěž byla na téma: "Cokoliv, co souvisí s Darkelfem".

Popis:
Budova byla postavena z mé vlastní fantazie. Neměl jsem žádnou konkrétní předlohu, ze které bych čerpal. Maximálně bych jako inspiraci mohl uvést mrakodrapy z legolandu, ve kterých tmavá skla, jako v tomto dílku, bývají použita také. Budova je vybavená i nábytkem. Dával jsem skutečně velký důraz na detail, zejména v interiéru, kvůli příběhu, který zmíním níže. Podlahy uvnitř jsou dokonce vydlážděné hladkými kostkami. Pracoval jsem na něm 3 dny v kuse a pak jsem ještě několik dní poté "sem tam" dodělal drobné úpravy podle toho, co mě zrovna napadlo v rámci příběhu.
V tomto díle jsem se snažil vytvořit panáčky(=skutečné hráče z hry Darkelf) s jejich obličeji a oblečením tak, aby byli co nejpodobnější realitě. Je tu jen pár ztvárněných hráčů z Darkelfa, na které mně zrovna "kápla" myšlenka. Nejlépe se mi asi podařilo vytvořit ke skutečné podobě hráče "Therose" a hráčku jménem "Kočka v pračce".

Více:
K dílu se kvůli soutěži váže delší komiksový příběh zveřejněný na mém blogu, kde je asi 60 fotek hlavně z interiéru: www.legomodely.blog.cz/1012/prosklena-budova-darkelf-corporation

Vítězství v soutěži:
Tato stavba nakonec zvítězila ve Vánoční soutěži s celkovými 53% hlasů. Zbylých 47% hlasů si rozdělilo dalších 5děl. O úspěchu v komunitě Darkelfa tedy netřeba dále hovořit. ;)

Pozvánka do hry www.darkelf.cz :
Dark Elf je online strategie ze světa Pána Prstenů, ke které není potřeba žádná instalace a je zdarma. Pokud si také rádi někdy ve volném čase zahrajete strategickou hru, tak je Darkelf právě pro Vás. Tato hra není určena pouze dětem, ale právě díky své složitosti, obrovské mapě a důrazu na strategické myšlení si v ní přijdou na své i dospělí hráči, jichž je v Darkelfovi většina, a to jak muži, tak i naše křehčí polovičky! Jen vaše strategie rozhodne, zda-li uspějete. Po registraci do hry dostanete chudou zemi, pár vojáků a hrdinu - nováčka. Váš rádce vám bude dávat úkoly, takže budete jako začátečník vždy vědět, co máte dělat. Budete bojovat s okolními hráči, den za dnem dobývat sousední země a verbovat další vojáky. A Váš hrdina bude sílit bojem a mocnými artefakty. Cílem hry je dobývat země ostatních hráčů a nakonec porazit Dark Elfa, který vládne světu. Zažijete mnoho zábavy a najdete nové přátele. Pokud jste schopný velitel, můžete i velet ostatním hráčům.
============================================================================================================
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 teta sponzor teta sponzor | E-mail | 19. října 2011 v 12:23 | Reagovat

No úžasné, dovez permanentku, seženu výpravu do KŽ. Všichni si dají trojkolečko, a pak ještě jednou pro velký úspěch. Myslím, že vánoční dárky jsou jasné...... ale opice s banánem již v pytlíku nehledám. najdi si něco rafinovanějšího - tohle už znám......:-)))))

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:57 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama