!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

Červenec 2014

71006 The Simpsons House

16. července 2014 v 17:09 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Tento exkluzivní set patří mezi ty nejlepší, které kdy lego vydalo. Toť alespoň můj názor. Jako fanda Simpsonů a Lega zároveň, útočí tento set na všechny mé slabiny. Smějící se Jak už anglický název napovídá, jedná se o dům z kresleného seriálu Simpsonovi. Drby, že Lego.com něco postaví ze Simpsonů už byly známy delší dobu, ale mezi AFOLY (Adult Funs Of Lego) hlavně budilo hrůzu zpracování minifigurek, tedy to, jak se toho designéři lega zhostí. Výsledek zpracování nakonec dopadl spíše uspokojivě (názory se samozřejmě liší), ale samotná velká stavebnice domu, byla opravdovou láhůdkou. V současné době se diskutuje hlavně o tom, zda tento set bude mít dostatečnou prodejnost (dům a hlavně figurky simpsonů, které se prodávají zvlášť) a zda Lego vydá i další sety ze seriálu Simpsonů. Diskutuje se například o tom, že další stavebnicí by mohla být třeba Vočkova hospoda aj. Avšak budoucnost ukáže. 1) Lego bude muset zřejmě zaplatit nějaké další "autorské" poplatky, aby mohlo další set vydat 2) chce lego skutečně v této sérii pokračovat (?), když dům byl myšlen spíš jako stavebnice pro AFOLY a ne pro běžné zákazníky a 3) budou se stavebnice ze Simpsonů skutečně prodávat (?), když přecijen maminky pro tento seriál povětšinou nadšení nesdílí a děti do Simpsonů asi taky nebudou příliš zainteresované (ale to nedokážu přesně odhadnout - ?).

O Domu se dá říct, že množštvím kostek (2522 kostek) se dá označit jako mírně nadprůměrný modulární dům, ale samotným zpracováním se řadí jistě k nadprůměru! Z prostředí Simpsonů obsahuje stavebnice 6 figurek, hlavně členy rodiny jako je Homer, Marge, Lísa, Bart a Meggie a ještě souseda Flanderse. Interiér domu určitě zaujme, protože podlahy jsou vykládané hladkými tiles kostkami, bylo použito mnoha vzácných barev a celkové vybavení domu je také solidní. Další popis uvádím přímo u fotek 1 - 45.

Součástí tohoto článku jsou i fotky dalších postaviček ze Simpsonů, které byly Legem vydány zvlášť.

Důležité odkazy k tomuto domu:
1) Velice hezky zpracovaná recenze na tento dům na fóru kostky.org od uživatele Darth: RECENZE.
Recenze obsahuje i další fotky a pokud se nimi někdo rád prochází, jako já, tak tam rád zabloudí. Smějící se
2) Dlouhodobá diskuse k setu: DISKUSE.

0.FOTO: Simpsonovský dům ze seriálu. Kvalitu Lego zpracování můžete porovnat s 1. a 2. FOTEM. ZDROJ: Wiki.

1.FOTO: Pohled na celý dům.

2.FOTO: Pohled na celý dům.

3.FOTO: Střecha na domku dobře sedí, ale dá se i velice jednoduše oddělat. Palec nahoru dávám za detail, jako je např. "instalace" pokojových světel na střešní krytiny, což autoři taky mohli klidně vynechat.

4.FOTO: Dům zezadu.

5. - 7. FOTO: Zde vidíme celou rodinku Simpsonů i se sousedem Flandersem. Součástí setu je vše, co je na fotce, včetně jejich známého rodinného auta.

6.FOTO:

7.FOTO:

8.FOTO: Bart a Marge.

9.FOTO: Soused Flanders, dále Líza, Homer a škvrně Maggie.

10.FOTO: Simpsonovské rodinné auto.

11.FOTO: Nacpat celou rodinu do jejich auta byla fuška, ale jde to, byť trochu neobratně.

12.FOTO: I tento set obsahuje nálepky. Nepoužívám je (jejich kvalita jde rychle dolů a rozpadají se), takže za nálepky palec dolů.

13.FOTO: Z garáže vede vchod dál do domu, konkrétně do obývacího pokoje.

14.FOTO: Garáž se dá od domu jako samostatný díl oddělit.

15.FOTO: Vybavení garáže.

16.FOTO: Další části domu. Takto se dá rozložit na další elementární části.

17.FOTO: Horní patro. Nahoře uprostřed je koupelna, dole uprostřed schodiště, vpravo je pokoj Marge a Homera s postýlkou pro Maggie. Vlevo nahoře je pokoj Lízy a vlevo dole pokoj Barta.

18.FOTO: Detailní záběr na schodiště, které vede dolů do obývacího pokoje.

19.FOTO: Vybavení Lízina pokoje.

20.FOTO: Vybavení Lízina pokoje.

21.FOTO: Vybavení Bartova pokoje.

22.FOTO: Vybavení Bartova pokoje.

23.FOTO: Manželská postel Homera a Marge.

24.FOTO: Postýlka pro Meggie.

25.FOTO: Koupelna s umyvadlem, sprchou a záchodem.

26.FOTO: Obývací pokoj. Gauč je zde asi nejdůležitější detailem, neboť každý díl seriálu Simpsonovi začíná scénou rodinky na gauči.

27.FOTO: Simpsonovská televize.

28.FOTO: Klavír.

29.FOTO: Jídelní stůl je součastí kuchyně.

30.FOTO: Kuchyň.

31.FOTO: Kuchyň.

32.FOTO: Nádobí je pro minifigy poměrně velké, takže předpokládám, že tohle vybavení pochází původně ze setů "Friends" pro dívky, kde jsou i poměrově větší figové.

33.FOTO: Krabice zepředu. Všimněme si, že na obrázku je rodinka i se psem a kočkou, ale ty Lego nevytvořilo. Že by s nimi čekali do dalších sérií? (Já doufám Usmívající se ).

34.FOTO: Krabice zezadu. Ukázka interiéru domu "v akci".

35.FOTO: Návod na stavebnici je rozložen do 3 sešitů.

SAMOSTATNÁ KAPITOLA - Série figurek ze Simpsonů.
36.FOTO: Obrázek série minifigů.

37.FOTO: Rodinka Simpsonů.

38.FOTO: Šikanátor Nelson, myš a kocour Itchy a Scratchy a šáša Krusty.

39.FOTO: Pan Berns (majitel jaderné elektrárny), policista Clancy Wiggum a jeho syn Ralf.

40.FOTO: Ned Flanders, prodavač Apu a kamarád Barta Milhouse.

Nyní přidávám jednu zajímavost a to je porovnání postaviček z prodávané série s postavičkami ze stavebnice domu. Jsou mezi nimi viditelné rozdíly. Mrkající Minifig ""na" nebo "nad" černou plotnou je ze série, ostatní figy ze stavebnice domu.

41.FOTO: Flanders ze domu má kuchařskou zástěru a Líza přivřené oči.

42.FOTO: Marge z domku má zástěru a přivřené oči. Homer z domku má také přivřené oči a cedulku a kravatu.

43.FOTO: V tomto případě má Meggie z domku otevřené oči a Meggie ze série oči přivřené. Bart z domku má oči přivřené.

44.FOTO: Bart ze série je detailnější, neboť má i prak.

45.FOTO: Závěrem přikládám fotku, jak si moji Simpsonovi pěkně hoví v poličce. Přidal jsme i láhev pověstného piva "DUFF", které bylo nejprve fiktivní značkou piva v seriálu a následně vznikl i reálný pivovar, který toto pivo vyrábí.

10232 Palace Cinema

16. července 2014 v 15:16 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Tento vzácný set byl vydán v roce 2013. Obsahuje 2196 kostek a 6 minifigů. Jedná se o další rozšíření budov ze série "modular buildings". Jaký každý modulární dům má i tento vybavený interiér, byť dle mého názoru skromně. Množství kostek je na modulární budovu průměrné a celkově hodnotím tento dům jako povedený, neboť jako "dominanta" umí zaujmout, byť pár vážných výhrad mám. Jako negativum tohoto setu označuji použití nálepek, které odmítám (rychle ztrácí na kvalitě a odlepují se) a dále musím zkritizovat poněkud odfláknutou střechu. Zepředu může zpracování střechy i zaujmout, ale zezadu škoda mluvit (viz. FOTO 12).

1.FOTO: Pohled na celou stavebnici.

2.FOTO: Zde vidíte figurky obsažené v setu, 2 velká osvětlení na okrajích budovy a auto. Co mě zaujalo, je zelená barva oddělovače kostek, který jsem doma měl zatím jen v barvě oranžové.

3.FOTO: Dům se rozkládá na 3 základní části.

4.FOTO: Přízemí. Zde chválím hlavně zpracování nápisu "Palace" z kostek. Kdyby použili stavitelé nálepku i na tento nápis, zuřil bych.

5.FOTO: Vzácná kostka s potiskem "kostky".

6.FOTO: Interiér přízemí.

7.FOTO: Prodej občerstvení v přízemí.

8.FOTO: Prodej vstupenek v přízemí.

9.FOTO: První patro domu.

10.FOTO: Interiér prvního patra se skládá ze sedaček pro diváky, filmového plátna a filmové promítačky.

11.FOTO: Střecha zepředu.

12.FOTO: Střecha zezadu. Zde je "kámen úrazu". Věžička střechy je zezadu odkrytá. Pár kostek na zakrytí tohoto nevzhledného detailu věnovat mohli, co si budem namlouvat. Ale nevěnovali a za to dávám palec dolů. Dále se mi příčí použití ležatých dvěří, jakožto přístupu na střechu.

13.FOTO: Bedna zepředu.

14.FOTO: Bedna zezadu obsahuje dalších pár fotek interiéru "v akci" a také ukázku připojení této modulární budovy k budovám předešlým.

15.FOTO: Set obsahuje 3 knížky návodu na sestavení. Jako obvykle jsou taky pytlíky označeny čísly pro každý návod 1-3.

10229 Winter Village Cottage‎

8. července 2014 v 14:01 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Exklusivní set 10229 Winter Village Cottage‎ byl vydán v roce 2012, obsahuje 1490 dílů a 8 minifigů. Dle mého názoru se velikostí a defacto i kvalitou a detaily blíží modulárním budovám, které se skládají z 2100 - 2300 kostek. Tento set sice patří mezi vánoční modely, neboť každý rok je vydán vždy nový. Všechny předešlé se ale množstvím kostek a detailů nemohou rovnat tomuto a to si může každý porovnat sám s mými fotodokumentacemi z předchozích Vánočních setů: 10222 Winter village post office s pouhými 822 kostkami nebo 10216 Winter village bakery s 687 kostkami nebo 10199 Winter toy shop s 815 kostkami. Všechny vánoční sety však spojuje fakt, že se v nich nešetří figurkami a těch zpravidla je 8.

1.FOTO: Pohled na kompletní set.

2.FOTO: Hlavní dům, nebo dle vzhledu a názvu setu spíš chata.

3.FOTO: Chata.

4.FOTO: Interiér chaty. Vpravo dole se nachází vydlážděná kuchyňka, vpravo nahoře dětský pokojík s dárečky, míčem, modelem letadla a lodičky. Vlevo je prostorný obývací pokoj s velkým osvětlením, vánočním stromkem, s dědou v křesílku a také krbem, který je prosvětlený speciální svítící kostkou.

5.FOTO: Oheň v krbu prosvětlený svítící lego kostkou.

6.FOTO: Iglú.

7.FOTO: Interiér iglú.

8.FOTO: Přístřešek k je vedený jako malá dílna s nářadím a nasekaným dřevem. Figurka uvnitř má i motorovou pilu.

9.FOTO: Odhrnovač sněhu.

10.FOTO: Místní obyvatelé. Zajímavé je zpracování sáněk, kde lyžiny jsou vytvořeny z lopat.

11.FOTO: Bedna zepředu.

12.FOTO: Bedna zezadu.