!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

10232 Palace Cinema

16. července 2014 v 15:16 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Tento vzácný set byl vydán v roce 2013. Obsahuje 2196 kostek a 6 minifigů. Jedná se o další rozšíření budov ze série "modular buildings". Jaký každý modulární dům má i tento vybavený interiér, byť dle mého názoru skromně. Množství kostek je na modulární budovu průměrné a celkově hodnotím tento dům jako povedený, neboť jako "dominanta" umí zaujmout, byť pár vážných výhrad mám. Jako negativum tohoto setu označuji použití nálepek, které odmítám (rychle ztrácí na kvalitě a odlepují se) a dále musím zkritizovat poněkud odfláknutou střechu. Zepředu může zpracování střechy i zaujmout, ale zezadu škoda mluvit (viz. FOTO 12).

1.FOTO: Pohled na celou stavebnici.

2.FOTO: Zde vidíte figurky obsažené v setu, 2 velká osvětlení na okrajích budovy a auto. Co mě zaujalo, je zelená barva oddělovače kostek, který jsem doma měl zatím jen v barvě oranžové.

3.FOTO: Dům se rozkládá na 3 základní části.

4.FOTO: Přízemí. Zde chválím hlavně zpracování nápisu "Palace" z kostek. Kdyby použili stavitelé nálepku i na tento nápis, zuřil bych.

5.FOTO: Vzácná kostka s potiskem "kostky".

6.FOTO: Interiér přízemí.

7.FOTO: Prodej občerstvení v přízemí.

8.FOTO: Prodej vstupenek v přízemí.

9.FOTO: První patro domu.

10.FOTO: Interiér prvního patra se skládá ze sedaček pro diváky, filmového plátna a filmové promítačky.

11.FOTO: Střecha zepředu.

12.FOTO: Střecha zezadu. Zde je "kámen úrazu". Věžička střechy je zezadu odkrytá. Pár kostek na zakrytí tohoto nevzhledného detailu věnovat mohli, co si budem namlouvat. Ale nevěnovali a za to dávám palec dolů. Dále se mi příčí použití ležatých dvěří, jakožto přístupu na střechu.

13.FOTO: Bedna zepředu.

14.FOTO: Bedna zezadu obsahuje dalších pár fotek interiéru "v akci" a také ukázku připojení této modulární budovy k budovám předešlým.

15.FOTO: Set obsahuje 3 knížky návodu na sestavení. Jako obvykle jsou taky pytlíky označeny čísly pro každý návod 1-3.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blazej_Holen Blazej_Holen | E-mail | 31. října 2014 v 13:42 | Reagovat

Bez těch nálepek ty sety vypadají dost nekompletně, myslím že je lepší nálepky používat když už k setu jsou.

2 Daniel Schubert Daniel Schubert | 31. října 2014 v 19:37 | Reagovat

[1]: Dobrý den. Podívejte, v textu jsem narazil na téma nálepek. Nálepky Lego bohužel už pár let dělá v katastrofální kvalitě. Mám doma polepené letadlo z 90. let a ty nálepky i po dvou desetiletích stále drží a není jim absolutně nic. A mám taky pár novější lego setů s nálepkami z roku 2000 a mladší, jejichž nálepky jsou hnusné, popraskané, ztrácí barvu apod již po pár měsících. Proto ty nálepky nepoužívám, dnes je tam dáte, máte set pěkný, zdobný a za 3 měsíce to vypadá, jako by stavebnice chytila lupénku. Zdraví Daniel Schubert

3 Daniel Schubert Daniel Schubert | 31. října 2014 v 19:41 | Reagovat

[1]: Částečně s tím užíváním máte pravdu. Ty nálepky bych totiž mohl použít, ale jen pro jednorázovou prezentaci této stavebnice na fotkách a za pár měsíců, co by bylo tady na fotkách, by nebyla pravda ve skutečnosti. :P Asi jako bych Vám nabízel do obýváku béžový gauč a poté, co bych Vám ho prodal, by do roka zezelenal. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama