!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

Tramvajové město

16. června 2015 v 15:27 | Daniel Schubert |  Legocity (větší sídliště, kolejiště apod.)
Tramvajové město vzniklo jako zatím můj největší projekt, který vyčerpal asi 80 % mých zásob lega pro výstavu ve Frýdku-Místku 2015, odkaz ZDE. Město se skládá ze všech modulárních domů, které mám, ať už se jedná o exklusivní stavebnice nebo vlastní tvorbu. Je zde také většina dopravních prostředků, které jsem kdy postavil: Historická tramvaj a k ní Vlečný vůz, dále Kočko-psí policie, Záchranná služba, Hovnocuc, Taxík. Na výstavu se dostal také motorový vůz a diorama s vagonem, ty ale nejsou součástí tohoto města (na všechna podtržená slova můžete klikat jako na odkazy k dalším fotkám).

Město již bylo vystaveno před lety na jiných výstavách, například v Království železnic, v Boskovicích a v Litovli. Protože poslední výstava v Litovli byla v roce 2012, tak od té doby jsem vymyslel a realizoval nové projekty, nahromadily se i nějaké nové kostky a město je tak asi 2x větší než posledně (Starší verze města ZDE, ZDE a ZDE). Chloubou tohoto města byla dřív Historická tramvaj s vlečným vozem, ale nyní se novou dominantou stala moderní LEGO tramvaj Škoda 14T. Tuto tramvaj postupně vylepšuji již asi 3. rokem. Teprv teď je k vidění její první, ale ještě nedokončená verze. Chybí na ní některé polepy (např. logo Škodovky, čísla, přední a zadní světla aj...). Dále bude střecha ještě vylepšená o elektrické vedení - "provázky". Nejsložitější je asi technické zpracování kloubů, na kterém budu muset na podzim, jakmile se tramvaj vrátí, zapracovat. Fotek je tu přes 30, takže je se na co dívat.


1.FOTO: Rozdělané město den před odvozem do Frýdku.

2.FOTO: Rozdělané město den před odvozem do Frýdku. Doma ještě město nevypadalo tak dominantně, jak pak v samotné vitríně na místě....

3.FOTO: Město sestavené ve vitríně, dodělávají se detaily.

4.FOTO: Pohled na celé město.

5.FOTO:

6.FOTO: Mamka, hlavní sponzor, děkuji zejména za zapůjčení auta do F-M, které praskalo s Legem ve švech. Dále nutno připomenout babičky, dědečky, tetičky, strejdy, kamarády a všechny ty, kteří mi kdy pomohli rozvinout sbírku do této velikosti. A zejména LUGBULK - Afol ví... Smějící se

7.FOTO: Hlavní stavitel, architekt, moje maličkost. Úžasný

8.FOTO: Záběr na celé město.

9.FOTO: Již zasklené město připravené na výstavu.

Mezifoto 9-10a: Technický plán tramvaje, přesné poměry, barevná kompozice, tím vším jsem se řídil při jejím sestavování.

Mezifoto 9-10b: Reálná tramvaj Škoda 14T, která jezdí v Praze. Tramvaj Škoda 14T na wikipedii

10.FOTO: LEGO tramvaj, moje verze.

11.FOTO: Tramvaj z blízka.

12.FOTO: Tramvaj má oteviratelné dveře. Přední a zadní segment tramvaje navíc obsahuje 9V LEGO motory, takže se dá na trafu tramvaj i rozpohybovat.

Mezifoto 12-13: Reálná tramvaj Škoda 14T v Praze.

13.FOTO: LEGO tramvaj Škoda 14T.

14.FOTO: Pantograf - horní spojení pantografu s ručičkami je non-lego pomocí drátku, samolepící tapety a vteřinového lepidla. Ve městě jsou také roztažené nitě, které mají představovat kovové troleje vedoucí proud.

15.FOTO: Pantograf a vybavená střecha tramvaje.

16.FOTO: Detailně vybavená střecha tramvaje. Všimněte si také žlutých čar tramvajové zastávky. Čáry jsou sestaveny z jednotlivých maličkých legokostek. Tento typ zastávky se nazývá "Vídeňská zastávka".

17.FOTO: Kloub tramvaje ještě stále není dokonalý a bude upravován. Je tvořen ze matné stříbrné samolepící tapety ohnuté do tvaru harmoniky. Ta se ale může propadat ven nebo dovnitř a vše tak spojují na pevno drátky zvenčí i zevnitř.

18.FOTO: Oteviratelné dveře tramvaje a strohý interiér.

19.FOTO: Všimněte si žlutých čar tramvajové zastávky. Čáry jsou sestaveny z jednotlivých maličkých legokostek. Tento typ zastávky se nazývá "Vídeňská zastávka".

20.FOTO: Vídeňská zastávka.

21.FOTO: Vídeňská zastávka.

22.FOTO: Vídeňská zastávka. Detaily z jednotlivých kostiček.

23.FOTO:

24.FOTO: Ukazatel času příjezdu tramvají. Tento typ máme právě v Olomouci.

25.FOTO: Má LEGO verze versus realita v Olomouci.

26.FOTO: Ve městě je i cirkusácká svatba. Více fotek s různými detaily města jsou vystaveny před městem ve vitríně. Návštěvníci výstavy pak mohou detaily dohledávat.

27.FOTO: Scénka s prchajícími potkany z kanálu, před parkem. Zasahuje Kočko-psí policie a záchranná služba.

28.FOTO: Dřívější dominanta, Historická tramvaj s vlečným vozem.

29.FOTO: LEGO Vídeňská zastávka versus Vídeňská zastávka v Olomouci.

30.FOTO: Můj první velký modulární dům. Na fotce vpravo můžete vidět reálný dům, kterým jsem se při stavbě inspiroval.

31.FOTO: Olomoucký automat na jízdenky versus LEGO verze.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dreamcast Dreamcast | 18. srpna 2015 v 23:08 | Reagovat

Úžasný!

2 Honza Honza | 20. října 2015 v 8:48 | Reagovat

Vau, bomba!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama