!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

Listopad 2016

71040 Disney Castle - LEGO Disneyho palác

21. listopadu 2016 v 18:46 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Představuji Vám další exklusivní LEGO stavebnici mé sbírky. Jedná se o Disneyho palác vydaný v září roku 2016. The Walt Disney Company je celosvětově jedna z největších mediálních a zábavných společností (wiki). Proto také ve světě vzniklo několik zábavních parků pro děti i dospělé, např. v Kalifornii (wiki2), tzv. Disneylandy. Samotný Disneyho palác se reálně nachází právě v Disneylandech (0. FOTO - reálná podoba Disneyho paláce).

LEGO napodobenina Disneyho paláce je jednou z největších stavebnic, jaká kdy byla vydána. Obsahuje 4080 kostek. V porovnání se stanicí Krotitelů duchů (ZDE), která má 4634 kostek to není o moc méně. Obzvlášť když uvážíme, že narozdíl od Krotitelů duchů obsahuje Disneyho palác větší množství opravdu velkých kostek, které tvoří například základnu paláce, dále i vysoké hradby nebo věže. Základna paláce má rozměry 48 x 31 cm a výška paláce činí 74 cm. Dále palác obsahuje 5 figurek, spoustu technických fíglů, které jako profesionál oceňuji, a dále také zajímavé detaily, které zmíním v popisu jednotlivých fotek.

V porovnání s ostatními stavbami, které kdy LEGO vydalo, musím tuto stavebnici hodnotit na 100 % (podobně i skvělá stanice Krotitelů duchů.

0. FOTO: Reálná předloha paláce v Kalifornském Disneylandu. (ZDROJ: https://en.wikipedia.org/wiki/Disneyland)

1.FOTO: Přední strana LEGO krabice.

2.FOTO: Zadní strana krabice.

3.FOTO: LEGO kostky jsou rozděleny do pytlíčků s čísly 1 - 14. Podle těchto čísel se pak pytlíky rozbalují během stavění. Velká kniha (plánek na stavbu) je tak rozdělena do 14 kapitol. Vzhledem k množství kostek byla ve velké krabici i jedna bílá menší krabice, v které byly další pytlíky kostek, aby se o sebe všechny tolik nebily.

4.FOTO: Pohled na celý hrad.

5.FOTO: Hrad se dá rozložit na 2 základní díly: základnu a věžovou část.

6.FOTO: Interiér hradu.

7.FOTO: Přízemí hradu obsahuje 2 rytíře v brnění, vstupní bránu, velký lustr, hodiny s kyvadlem, velkou vázu s kyticí, a na stěnách létající koberec s Aladinovou lampou (nalevo) a štíty na stěně (napravo). Štíty by jinak měly obsahovat 3 různé emblémy, ale protože se jedná o nálepky, které jsou v LEGu dlouhodobě nekvalitní, nelepil jsem nálepky nikde.

8.FOTO: Interiér prvního a druhého patra ve věžové části obsahuje jakousi kuchyňku s pecí, místnost se svícnem, kolovrátek, truhlu s vybavením včetně čarodějnického klobouku a mop na mytí podlahy.

9.FOTO: Zbývající interiér ve vysoké věži: Luxusné postel, truhlice a "zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?".

10.FOTO: V nejnižší věžičce je i tajná skrýš s prosklennou bednou s krystalem a s luxusní LEGO knihou pro minifigurky...

11.FOTO: Malá kniha pro legofigurky: Pohádka "Bylo nebylo..." (anglicky Once upon a time...).

12.FOTO: Základna hradu s odňatou věžovou částí.

13.FOTO: Terč pro lukostřelbu...

14.FOTO: Promakané Disneyho minifigurky.

15.FOTO: Zde si cením promyšlenosti nových kostek na minifigurkách - odnímatelné mašličky a čepička na hlavách, křídla víly, kostka jako sukně, dále látka jako zelená sukně či konec černého kabátku a také kostky jako kačeří prdelky.