!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

Prosinec 2016

10254 Winter holiday train

30. prosince 2016 v 22:10 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
K těmto Vánocům jsem dostal 1 z nových vánočních staveb - Zimní prázdninový vlak, defacto Vánoční vlak. Jedná se o exklusivní stavebnici. Na palubě vlaku je spousta vánočních lego hraček a dárků a také vánoční stromek, který se točí, když se vláček pohybuje.

1.FOTO: Přední strana krabice.

2.FOTO: Zadní strana krabice.

3.FOTO: Plánek se skládá ze 2 menších knížek, stavba je rozdělena do 3 etap, stejně tak pytlíčky s kostkami. Dobré je, že stavebnice obsahuje i celý kruh kolejí. :)

4.FOTO: Výbava minifigů a vánočních hraček od Ježíška pro děti.

5.FOTO:

6.FOTO: Stromek na vagonu se za jízdy otáčí.

10251 Brick Bank

30. prosince 2016 v 22:02 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Začátkem roku 2016 byl vydán nový modulární dům - Brick bank (česky "Banka z kostek"). Stavbu hodnotím jako nadprůměrnou, neboť obsahuje spoustu detailů od hezky zpracované architektury exteriéru až po vybavení interiéru. Stavba obsahuje uctyhodných 2380 kostek. Nemá žádné nálepky, jen poctivě potištěné kostky.

1.FOTO: Přední strana krabice.

2.FOTO: Zadní strana krabice.

3.FOTO: Návod je jedná velká kniha rozdělená do 4 kapitol stejně jako pytlíčky s kostkami.

4.FOTO:

5.FOTO:

6.FOTO: Vedle banky si můžete nechat i vyprat LEGO prádlo.

7.FOTO: Střecha banky.

8.FOTO: Banka se dá rozdělit na 3 menší díly podle pater, s kterými si pak například děti mohou lépe hrát.

9.FOTO: V přízemí máme hlavní trezorovou místnost, přepážku pro vyzvednutí či podání peněz a prádelnu s pračkami. Dveře trezeru jsou "uzamykatelné".

10.FOTO: Peníze v trezoru. Na opačné straně jsou zase v menším trezorku uložené zlaté peníze a zlatá cihla.

11.FOTO: Komínovou dírou napravo může vlézt přes střechu zloděj a banku vykrást!

12.FOTO: V prvním je patře je jedna kancelář i s krbem.

13.FOTO: Druhá kancelář v prvním patře.

10253 Big Ben

30. prosince 2016 v 21:41 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Představuji Vám další exklusivní LEGO stavebnici - Big Ben. Big Ben je jedna z nejvýznamnějších historických památek Anglie. Více na wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Big_Ben.

Monumentální v tomto případě není jenom památka v Londýně, nýbrž i její model z LEGA čítající 4163 kostek. Proto lze bez nadsázky říct, že se jedná o jednu z největších stavebnic vydanou Legem. Stavba je promyšlena do nejmenších detailů, i samotné stavění podle plánku je docela "piplačka", ale o to víc to stojí za to. Většina kostek jsou menších rozměrů (většinou 1x1 brick, plate nebo tile), a zároveň je ve stavebnici mnoho dodnes vzácných kostek jako jsou trans-black 1x1 brick (tmavě černé průhledné jedničky), které nyní půjdou na bricklink.com asi cenově dolů. Ve stavebnici nejsou použity žádné nálepky. Je to perfektní tip pro sběratele a profesionální stavitele.

0. FOTO: Fotka skutečného Big Benu v Londýně. (ZDROJ: https://cs.wikipedia.org/wiki/Big_Ben ; Autor: Diliff - Vlastní dílo, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3668596)


1.FOTO: Krabice.

2.FOTO: Krabice.

3.FOTO: Plánek je 1 velká kniha, je rozdělena do 7 kapitol, stejně jako pytlíčky s kostkami, které se postupně podle kapitol rozbalují.

4.FOTO: Záběr na celý LEGO Big Ben.

5.FOTO: Dole můžete vidět otočné bílé kolečko s malými hodinami. Když jím otáčite, tak se točí i rafičky nahoře na velkých věžních hodinách. Uvnitř je totiž důmyslná konstrukce z LEGO technik kostek, která pohyb převádí nahoru do věže.

6.FOTO:

7.FOTO: Hodinová věž s pohyblivými ručičkami.

8.FOTO: