!!! ZAPIŠTE SI: O víkendu ve dnech 6. - 7. 10. 2018 LEGO výstava Olomouci. Budeme se na Vás těšit !!!

10253 Big Ben

30. prosince 2016 v 21:41 | Daniel Schubert |  Vzácné originální kousky (by lego.com)
Představuji Vám další exklusivní LEGO stavebnici - Big Ben. Big Ben je jedna z nejvýznamnějších historických památek Anglie. Více na wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Big_Ben.

Monumentální v tomto případě není jenom památka v Londýně, nýbrž i její model z LEGA čítající 4163 kostek. Proto lze bez nadsázky říct, že se jedná o jednu z největších stavebnic vydanou Legem. Stavba je promyšlena do nejmenších detailů, i samotné stavění podle plánku je docela "piplačka", ale o to víc to stojí za to. Většina kostek jsou menších rozměrů (většinou 1x1 brick, plate nebo tile), a zároveň je ve stavebnici mnoho dodnes vzácných kostek jako jsou trans-black 1x1 brick (tmavě černé průhledné jedničky), které nyní půjdou na bricklink.com asi cenově dolů. Ve stavebnici nejsou použity žádné nálepky. Je to perfektní tip pro sběratele a profesionální stavitele.

0. FOTO: Fotka skutečného Big Benu v Londýně. (ZDROJ: https://cs.wikipedia.org/wiki/Big_Ben ; Autor: Diliff - Vlastní dílo, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3668596)


1.FOTO: Krabice.

2.FOTO: Krabice.

3.FOTO: Plánek je 1 velká kniha, je rozdělena do 7 kapitol, stejně jako pytlíčky s kostkami, které se postupně podle kapitol rozbalují.

4.FOTO: Záběr na celý LEGO Big Ben.

5.FOTO: Dole můžete vidět otočné bílé kolečko s malými hodinami. Když jím otáčite, tak se točí i rafičky nahoře na velkých věžních hodinách. Uvnitř je totiž důmyslná konstrukce z LEGO technik kostek, která pohyb převádí nahoru do věže.

6.FOTO:

7.FOTO: Hodinová věž s pohyblivými ručičkami.

8.FOTO:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sandra Sandra | Web | 31. prosince 2016 v 9:12 | Reagovat

Ty vaďo, pecka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama